Klub współpracuje aktywnie z przedstawicielami środowisk lokalnych, m.in. ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Woli Duchackiej, współorganizując wydarzenia związane z historią i tradycją Woli Duchackiej. W Klubie działa też kabaret. Cyklicznie odbywają się tu salony artystyczne „Sabas”, czyli spotkania z artystami, wieczory autorskie, poetyckie, koncerty i wystawy. Klub organizuje też bookcrossing, czyli bezpłatną wymianę książek.

Dla dzieci i młodzieży

W Klubie Wola Duchacka maluchy w wieku od 3 do 6 lat mogą rozwinąć umiejętności taneczne (balet klasyczny) oraz teatralne. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mają możliwość kontynuowania zajęć teatralnych. Mogą również spróbować sił w street dance lub tańcu hip-hopowym. Zainteresowani muzyką mogą uczyć się gry na gitarze, ukulele czy perkusji oraz śpiewu. Do wyboru są też zajęcia z języka angielskiego lub warsztaty fotografii cyfrowej i analogowej. Zaś dla poprawy koordynacji ciała, warto zapisać się na zajęcia z aikido – japońskiej sztuki walki.

Dla rodzin

Do udziału w aktywnościach organizowanych w Klubie Wola Duchacka serdecznie zapraszamy również rodziny, które mogą skorzystać z wielu elementów naszej oferty na preferencyjnych warunkach. Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (KKR3+) oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN, Karta dla Rodziny “N”). Obie karty to systemy ulg, przywilejów i uprawnień dla ich posiadaczy, funkcjonujące tylko w gminie miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnia rodziców, dzieci niepełnosprawne i ich pełnosprawne rodzeństwo m.in. do 50 proc. zniżki w miejskich instytucjach kultury. Kartę wydaje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, przy ul. Dekerta 24.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ gwarantuje wiele ulg w instytucjach kultury, sklepach i punktach usługowych. Taką Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej troje dzieci), zamieszkałe na terenie gminy Kraków, w których rodzice (rodzic) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa. Kartę taką wydaje Krakowskie Centrum Świadczeń UMK, przy ul. Stachowicza 18.

Z myślą o dorosłych i seniorach

Dorośli, jak również dzieci i młodzież są mile widziani na zajęciach z szermierki klasycznej, które są organizowane we współpracy ze Szkołą Fechtunku „Aramis”. Podczas zajęć w Klubie można poznać tajniki tego wyjątkowego sportu. Zajęcia odbywają się w grupach początkujących i zaawansowanych.

W Klubie Wola Duchacka działa też grupa twórcza „Mirofory”, w której odbywają się takie zajęcia, jak nauka pisania ikon, warsztaty malarskie czy rękodzielnicze. Dla osób w wieku 60+ klub organizuje także zajęcia ruchowe oraz Godzinę Seniora, czyli cykl zajęć rekreacyjnych, integracyjnych i kulturalnych, jak również wycieczek dedykowanych tej grupie wiekowej. Kolejną atrakcją są interesujące wykłady, koncerty czy warsztaty.

Klub jest też otwarty na muzyków. Posiada bowiem pracownię muzyczną z w pełni wyposażonym studiem nagrań oraz salą prób dla zespołów muzycznych.

Seniorów zainteresowanych zajęciami zachęcamy do zaopatrzenia się w Kartę Seniora Centrum Kultury Podgórza. Umożliwia ona darmowy udział w zajęciach w ramach Klubu Seniora, a także bezpłatny lub rabatowy wstęp na wydarzenia oferowane przez CKP i jego filie. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartę „Podgórze w Kulturze”! Obejmuje ona darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich filiach. Karta jest przyznawana na dany rok kulturalny.
Klub Wola Duchacka - balet
Klub Wola Duchacka - balet
Klub Wola Duchacka -fechtunek
Klub Wola Duchacka -fechtunek
Klub Wola Duchacka - nauka gry na pianinie
Klub Wola Duchacka - studio nagrań i sala prób
Klub Wola Duchacka - studio nagrań i sala prób
Klub Wola Duchacka - Grupa Twórcza Mirofory
Klub Wola Duchacka
Klub Wola Duchacka
Klub Wola Duchacka

Klub Wola Duchacka 2019

1 /

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.